Vítejte na webu CHS pracovních hovawartů Katčina smečka
Zabýváme se nejen chovem psů, ale především sportovní kynologií. Pořádáme výcvikové a společenské akce pro hovawarty, a to nejen pro své odchovy, ale také pro širokou veřejnost. Pokud máte zájem o štěňátko z našeho odchovu, chcete poradit ohledně výcviku nebo výchovy, nebo se chce zúčastnit některé z našich akcí, neváhejte nás kontaktovat! V kynologii působíme již více než 25 let a děláme to opravdu s láskou.
Villa Rivvis SK
Těšíme se na Vás - Katka Houšková a Roman Rakovan
Působíme také na Slovensku prostřednictvím partnerské chovatelské stanice IMG_5882
 
POZVÁNKA na Prodloužený výcvikový víkend
Středa, 04 Říjen 2017 06:28

Milí přátelé sportovní kynologie a našeho krásného plemene - srdečně Vás zveme na "revoluční" prodloužený výcvikový víkend na Starou Myjavu. Ať už máte nezbedná štěňátka nebo zkušené psí závodníky, máme pro vás připravený bohatý program a určitě si přijedete na své! Budeme se věnovat stopám, poslušnosti, obranám, ale také agility a máme pro vás připravenou také socializaci - nejen psí ale také nějaké společenské aktivity pro dvounožce :)

V rámci víkendu také proběhnou zkoušky KJ ČR Brno (ZOP, ZPU), na které budeme během víkendu trénovat a na které se můžete přihlásit!

Věnovat se nám budou:

Josef Šesták

- trenér a figurant, profesionální psovod s úspěchy v praktické i sportovní kynologii, člen reprezentace ČR, účastník MMSKS a MS FCI 2017

Miro Hanajík

- trenér a figurant, který má mnoholeté zkušenosti s plemenem hovawart a jako první figurant na Slovensku připravil hovawarta na zkoušku IPO3

Lucka Šteinerová

- trenérka agility v KK Activity a MKK Trnava

Jaro Bacigál

- výcvikář, reprezentant SHK pro MS IHF ve stopách 2017

 

Propozice ke stažení ZDE >>
Přihláška ke stažení ZDE >>
Link na online přihlášku na víkend
Link na online přihlášku na zkoušky

 
Vrh F Katčina smečka
Datum narození
14.05.207
Předpokládaný odběr: 15.07.2017


Otec: Bruno Takavorakan Matka: Drákulka Katčina smečka

Champion SK, SVV1, ZM, SPr1, DKK 0/0

 

V2, res. CAC

IPO3, IPO2, IPO1, ZVV2, ZVV1, SVV2, SVV1, ZM, ZZO, ZPU2, ZPU1, ZOP, BH, FPr3, FPr2, FPr1, IPO-VO, IPO-ZTP, OBZ, OB1, DKK 0/0

bruno4 drakulka2

 

Přijímáme rezervace na štěňátka

Pracovní spojení dvou velmi várazných jedinců. Drákulka je v současné době pracovně nejúspěšnější hovawart v ČR a na Slovensku, vyniká obrovský temperamentem, velmi výrazným kořistnickým a obranným pudem a především svojí všestranností. Ve sportovní kynologii se uplatňuje na závodech i mezi ostatními plemeny a její chuť "pracovat kdykoliv" využíváme nejen při všestranném sportovním výcviku (stopy, poslušnost, obrany), ale také v agility, obedience a rekreačně i při identifikaci pachů. Bruna jsme vybrali na krytí především pro jeho vyrovnanou povahu a velkou psychickou odolnost, kterou prokazoval opakovaně ve své sportovní kariéře, která již bohužel skončila. Věříme, že se z tohoto spojení vydaří stejně výjimeční potomci, jako jsou jejich rodiče.

 

Bez zajímavosti není ani spojení česko-slovensko-rakousko-německé krve a minimální příbuznost v ČR.

 

Novým majitelům nabízíme naše třicetileté kynologické zkušenosti, pomoc s výchovou i výcvikem a nadstandardní chovatelský servis. Trvalý kontakt je podmínkou.

 

Jméno

Pohlaví

Čas narození

Barva

Porodní váha

Aktuální váha

5. den

Stav

F..... 1
male 21.10 plavá
600 g g VOLNÝ
F..... 2
male 01.05
černá se znaky 537 g g VOLNÝ
F..... 3
male 01.17
černá se znaky 604 g g
VOLNÝ

 

Kontakt

Katka Houšková

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

CZ 00420 721 550 197, SK 00421 918 398 328

 

 

 

 
Velikonoční výcvikový víkend
Neděle, 02 Duben 2017 08:50

naface

 

Zveme všechny příznivce sportovní kynologie na Velikonoční výcvikový víkend, který proběhne na Slovenku, resp. na česko-slovenských hranicích v rekreačním zařízení Fantázia na Staré Myjavě.

Dopoledne i odpoledne se budeme věnovat všestrannému výcviku (stopa, poslušnost, obrana), večer nás čeká trocha té teorie a samozřejmě také společenské zábavy.  Mimo výcviku se budeme věnovat přípravě na svod mladých a bonitaci, případně řešit nežádoucí chování dle individuálních potřeb vás všech :) V rámci víkendu také proběhne soustředění agility pod vedením instruktorek z KK Activity. Můžete se hlásit buď pouze na agility, nebo si pouze agility vyzkoušet v rámci běžného výcviku a nebo si vybrat konkrétní disciplíny které vás zajímají.

Výcvik probíhá od pátku od rána do neděle obědě, v neděli po obědě končíme. Víkend tedy čítá spolu dvě noci a stravu od pátečního oběda do nedělního oběda.

Kompletní propozice jsou ke stažení ZDE >>

Přihlášku si můžete stáhnout ZDE >>

 
Štěňátka k odběru v první polovině prázdnin - Vrh D Villarivvis (SK)
Krytí: 14.3.2016
Porod: 13.5.2016
Předpokládaný odběr: 07/2016
Otec: Dagsy Takavorakan Matka: Bond Girl Villa Rivvis
BH, ZM, SVV-1, DKK 0/0, DLK 0/0

ZM, DKK 0/0, DLK 0/0

A46A9189a1 bond-girl1

 

Nabídka štěňátek s odběrem v první polovině prázdnin - odběr Piešťany/SK nebo Benešov u Prahy/ČR. Nezávazná návštěva vítána!!!

V pátek 13.5. se naší Bond Girl alias Betty narodil úžasný Vrh D Villa Rivvis. Otcem štěňat je pracovně úspěšný pes Dagsy Takavorakan, jeden z mála hovawartů na Slovensku který se může pochlubit nejen složenou zkouškou z výkonu, ale také několika starty na závodech mezi ostatními plemeny v rámci tříooddílových zkoušek IPO1 a SVV1 a také řadou umístění na "bedně." Jedná se o vyrovnaného jedince, který opět jako jeden z mála HW odkouše na každém place a na každého figuranta, vyniká také při pachových pracech a při všem svém pracovním nasazení skvěle hlídá a přitom má rád děti i ostatní psy a je bezproblémovým členem rodiny které dělá obrovskou radost. Na krytí naší Betty jsme ho vybrali právě proto, že mají velmi podobnou povahu a vlohy jak pro práci, tak pro skvělý rodinný život. Také Betty je mimořádně šikovná. Ačkoliv nežije s námi ale jezdí k nám jen občas na "prázdniny," a nejsme tedy v pravidelném kontaktu, pouhé dva týdny tréninku nám stačily k tomu, abychom společně pokořily tříoddílovou zkoušku ZM. Na tu se většina hovawartů připravuje několik let, přičemž většině se to nepodaří nikdy. Kromě mimořádný pracovních vloh je Betty neskutečně milé a kontaktní zvíře, které miluje život, lidi, děti a psy.

Pevně věříme, že z takového vrhu vzejdou potomci kteří budou věrnými kopiemi svých rodičů a stanou se z nich výjimeční společníci, kteří svým novým majitelům ukážou, jaká je to krása mít doma skutečného hovawarta. Vzhledem k pracovním předpokladům štěňat bychom samozřejmě uvítali, kdyby se budoucí majitelé věnovali výcviku nebo sportu, aby štěňátka měla nějaké zaměstnání. Není to samozřejmě podmínka.

Máme třicetileté kynologické zkušenosti, s výchovou i výcvikem rádi poradíme, bezplatný profesionální chovatelský servis je u nás samozřejmostí. Pro naše odchovy (a nejen pro ně, ale i pro ostatní hovawarty) pravidelně pořádáme výcvikové tábory, výcvikové víkendy, vzdělávací semináře, společenské výlety, procházky a další socializační akce.

Štěňátka vyrůstají na Slovensku v Piešťanech, ale odběr bude možný také v Benešově u Prahy, kam se chystáme na prázdniny.

Hromadu fotografií štěňátek najdete na rajčeti http://villarivvis.rajce.idnes.cz/

Kontakt pro zájemce ze Slovenska

Roman Rakovan

Veľké Orvište pri Piešťanoch

mobil: +421 907 170 847

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

www.villarivvis.sk

 

Kontakt pro zájemce z Čech

Katka Houšková

Zlenice u Čerčan (Benešov u Prahy)

mobil: +420 721 550 197

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

 
Podzimní aktualizace zkoušek
Středa, 01 Duben 2015 18:52

Jsem pěkný lajdák a nestihla jsem na podzim aktualizovat zkoušky našich odchovanců. A že jich bylo! Jsem nesmírně hrdá na všechny, kteří se svým psem pracují, a i když je to dřina, naše výsledky fakt stojí za to Usmívající se Díky všem a mnoho úspěchů do dalšího kynologického roku!

Edudant: ZOP, ZZO

Dášeňka: ZPU-1

Damián: ZPU1, FPr1

Drákulka: SVV1, ZPU2, FPr3

 
Vrh E - 1 rok a svod mladých
Úterý, 11 Listopad 2014 22:40

Vrh E - 1 rok

Celý vrh E splnil svod mladých! Eragon v Německu, Eldorádo na Slovensku, a všichni "domácí" společně na podzim v Bochovicích u Třebíče. S vrhem jsme nadmíru spokojeni - až na pár běžných chybiček se jedná o krásná, vyrovnaná a hlavně velmi přátelská štěňátka.

 

 

 

 

 

 
Drak je chovný
Úterý, 11 Listopad 2014 18:24

Drak Katčina smečka

Drak splnil bonitaci a stal se oficiálně prvním chovným psem z pracovního vrhu D. Bonitační kód: 5/2a/A4,E3,L2,N4,S3,S5/S.

Gratulujeme!

 
LVT Stará Myjava
Úterý, 11 Listopad 2014 18:05
Poslední srpnový týden jsme strávili na hovi táboře na Staré Myjavě. Sešel se rekordní počet více než 40 psů, a tak jsme měli opravdu co dělat. Ale stálo to za to! Výběr z fotografií najdete u Romana na rajčeti
 
První "třistabodovky" ve vrhu D :)
Středa, 05 Listopad 2014 06:31

Vrh D Katčina smečka

V létě jsme si vyrazili s vrhem D opět na zkoušky - a byli jsme úspěšní! Drobeček alias Dron složil svojí první zkoušku ZZO a Dášeňka s Drákulkou mají svojí první "třistabodovku" - ZVV1, a to s pěkným vyrovnaným výsledkem ve všechn třech oddílech těsně pod 90 bodů, tedy ve známce dobré. Zároveň se nám podařilo adoptovat vlkošeďáka Arga, který si po letním táboře myslí že je také hovawart, což stvrdil i shodným výsledkem na zkoušce ZVV1.

 

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 1 z 21

Právě připojeni - hostů: 45