Naše CHS

Odchovy

Hovawarti atd.

Akce

Přihlášení
Recommended service:
online dating site
Náš chov
Chovatelství je především zodpovědnost. Chovatel reálně ovlivní životy všech rodin, do kterých umístí své štěně a také řídí život svých štěňat. On rozhoduje o tom, jak zdravé a sebevědomé štěně vyroste z té krásné malé chlupé koule. O tom, jaký bude jeho vývoj, zda bude plnohodnotným členem své nové rodiny a zda bude dělat novým majitelům radost, nebo naopak starost. Pro nás jsou naši psi především parťáky a členy rodiny a trváme na tom, aby stejně ke svému novému štěňěti přistupovali i zájemci o štěně z naší chovatelské stanice.
IMG_19761
V našem chovu klademe největší důraz především na zdraví, povahové vlastnosti a pracovní upotřebitelnost našich odchovů. Tím nechci říct, že exteriér je na úplně vedlejší koleji. Chovatelství je komplexní a systematická práce, ve které do sebe musejí zapadat všechny vlastnosti a předpoklady chovných jedinců. Ale exteriér řadíme při výběru rodičovského páru až na poslední místo. Protože radost může svému novému majiteli dělat pouze pes zdravý, který tráví u veterináře co nejméně času a také pes s vyrovnanou povahou, který na jednu stranu spolehlivě plní funkci strážného a odvážného psa a na stranu druhou se může bez problémů pohybovat v kolektivu dětí nebo ostatních psů a nikoho přitom nenapadne. Když se ještě k tomu zadaří získat nějaký výstavní titul tak je to jistě pěkný bonus, ale ruku na srdce - vyměnili byste šampionát krásy za pokousané dítě nebo vykradený dům? Já tedy ne.... Kromě toho by hovawart měl být všestranným pracovním psem (viz standard plemene) a na cvičáku by nám měl dělat jen samou radost, jak tomu bohužel ve většině případů aktuálně není.

IMG_84421

Proto si v naší chovatelské stanici držíme pracovní standard, který vyhledávají především právě budoucí majitelé štěňátek se zájmem o sportovní kynologi - ať už jejich ambice sahají k vyšším metám, nebo jen chtějí sportovního parťáka, který nezkazí žádnou legraci a uvítá každou společnou aktivitu se svým páníčkem. Hovawart by měl být především parťák do nepohody, a to naši odchovanci opravdu jsou!

IMG_58571

 

Aby ale v dospělosti mohl být hovawart spolehlivým hlídačem, vyrovnaným společenským psem, dobrým parťákem nebo úspěšným závodníkem, nestačí na to jen dobrý genetický základ. Nutný je především kvalitní odchov plný zážitků, emocí, socializace a různých zkušeností. Naše štěňtáka od malička žijí ve fungující smečce, ve které se učí sociálním návykům, a ve které spolupracují matka, teta a babička na jejich výchově a osobním růstu. Samozřejmostí jsou kontakty s dalšími dospělými psy, zážitky z městského ruchu, cestování autem, socializace s dětmi a další aktivity, které pomáhají připravit naše štěňátka do života.

Jak to u nás chodí

Živé štěně je ten nejlepší základ!


IMG_35501 Správnou výživou ke zdraví

Kvalitní strava je tím největším a nejdůležitějším faktorem pro vývoj štěňete v budoucnu a rozhoduje o kvalitě jeho dospělého života. O tom, jakým způsobem se budou vyvíjet jeho orgány, mozek, kostra, o tom kolik času v dospělosti bude trávit na veterině a jak vysokého věku se dožije. Některé zdravotní predispozice jsou samozřejmě geneticky dané, ale řadu faktorů můžeme ovlivnit právě tím, jak kvalitně krmíme naše štěňata během odchovu a jak svoje štěně bude zejména během prvního roku života kmit jeho nový majitel. To je základ, který už se nedá nikdy změnit.

IMG_35551Díky našim letitým kynologickým zkušenostem, školením a neustálému sledování nových trendů ve výživě už se umíme velmi dobře orientovat na trhu průmyslově vyvráběných krmiv, a přesně víme, jaké důsledky toto krmení pro život našich moderních psů přináší. A proto již více než deset let krmíme naše psy výhradně přirozenou stravou. Vyhýbáme se v maximální možné míře chemii, konzervantům a jídelníček našich psů se snažíme sestavovat pouze z kvalitních potravin z ověřených zdrojů. Naši psi jsou krmeni BARFem. Kromě syrového masa, nitřností a kostí je jejich jídelníček velmi pestrý a obsahuje řadu zdraví prospěšných potravin jako jsou pohanka, vločky, kysané mléčné výrobky (ideálně z kozího mléka), zelenina, ovoce a řada bylinek. Jako alternativu k BARFu volíme vysoce kvalitní, za studena lisované krmiva lbez konzervatntů německé firmy Reico. Na toto krmivo budou také štěňata při odchodu z domu zvyklá a budoucím majitelům, kteří z nějakého důvodu nemohou nebo nechtějí BARFovat, doporučujeme v krmení Reicem pokračovat. Jedná se o přírodní, chemicky neošetřené krmivo zpracované za nízkých teplot, během kterých si zachová veškeré vlastnosti původních surovin. Firma navíc garantuje veškeré vstupní suroviny v potravinářské kvalitě a všechny vitaminy a minerály a v přírodní podobě. Více o zdravé přirozené stravě ZDE

Kromě krmení preferujeme přírodní cesty bez chemie i v běžném provozu. Zdravotní problémy se snažíme v první řadě řešit s pomocí bylinek a homeopatik, bylinkami také odčervujeme, a pokud to lze, snažíme se řešit přírodními způsoby i antiparazitika. Zkrátka antibiotika, chemie, granule a další toxické látky jsou u nás až posledním, resp. nouzovým řešením.

Chovatelský servis

DDsc_45531-747íky našim více než třicetiletým kynologickým zkušenostem jsme schopní našim odchovancům a především jejich majitelům poskytovat skutečně kvalitní chovatelský servis. Počínaje kompletním poradenským servisem v oblasti zdraví, péče, výživy a běžných provozních záležitostí našim ochovancům pomáháme také s výchovou a výcvikem. Všechny nové majitele přednostně zveme na námi pořádané akce, pořádáme pro ně různá rodinná a socilizační setkání a snažíme se jim ve vždy pomoct, když je potřeba. Odměnou za tento servis je nám přehled o našich odchovancích a náš pravidelný kontakt s nimi. Chovatelský servis je samozřejmě zdarma :)

 

 

Našim odchovům pomáháme také s přípravou na:
- zkoušky
- bonitaci
- výstavu
- chovatelství

 

 

V podstatě se dá říct, že náš chovatelský servis končí v okamžiku, kdy se nový majitel rozhodne věnovat chovu a sám se postaví do role chovatele. Kontakt s naším štěňátkem ale nekončí nikdy a jsme velice rádi, když se můžeme s majiteli našich štěňat pravidelně stýkat.

 

Aktualizováno Pátek, 14 Červen 2019 22:19
 
Právě připojeni - hostů: 32